Čištění koberců a čištění sedaček Praha

Nabízíme čištění koberců, sedacích souprav, křesel, židlí a matrací mokrou cestou tj. extrakční čištění. Extrakční čištění je v domácnostech a ve firmách nejvíce účinou metodou. Hodí se pro čištění téměř všech textilních povrchů. Vždy je rozhodující, zda se povrch může namočit.

Koberce čistíme s mechanickou kartáčovací hlavicí, která velice zefektivňuje extrakční čištění díky mechanickému působení.

Technologie čištění koberců

Čistící kapalina je pod tlakem vstřikována hluboko do koberce a společně s rozpuštěnými nečistotami opětovně odsávána. Výsledek čištění koberců může být zlepšen mechanickou činností rotačního kartáče, který umožní hloubkové odstranění nečistot až z kořene vlasu koberce. Použitím speciálního prášku se s maximálním hloubkovým účinkem odstraní mastnota, skvrny, vsáklá a zadupaná špína a také pachy z koberce. Vyčištěné místo zůstává po vyčištění vlhké, ne však mokré. Obvyklá doba schnutí je 12 hodin.
Náš postup: nejprve provdíme předstřik koberců roztokem chemie a následně koberce propíráme čistou vodou. Tímto je chemie z koberce odstraněna a nedochází tak ke zrychlenému znovuzašpinění koberce.

Extrakční čištění

A. vysání rozpuštěných nečistot
B. mechanické působení kartáče
C. vstřikování čistícího roztoku
D. směr pohybu čistící hlavice

Které typy koberců lze touto metodou čistit?

Tímto způsobem je možné vyčistit všechny běžné typy koberců (syntetické, zátěžové apd.). Extrakční čištění koberců nelze doporučit u koberců, které obsahují kousky kůže nebo koženky, jutové koberce. S opatrností se musí přistupovat k perským a vlněným kobercům.

Čištění čalounění a matrací

Provádíme extrakční čištění sedacích souprav, křesel, židlí, matrací a ostatního čalouněného nábytku. K čištění používáme speciální hlavici na čištění těchto povrchů. Málokdo ví, že matrace, na kterých spíme, můžeme také pravidelně čistit. Každý člověk se potí, do matrací se ukládají zbytky kůže a tělní maz. V tomto prostředí se velice daří zejména roztočům. Doporučujeme extrakční vyčištění matrací s použitím čistícího přípravku RM 772 Mitex od firmy Kärcher. Toto protialergické čištění vede k odstranění roztočů na 6-9 měsíců.

Naše extraktory

PUZZI 200 SUPER

PUZZI 200 SUPER je profesionální extrakční stroj na čištění koberců a čalounění firmy Kärcher. Tento extraktor je určen k čištění středně velkých ploch.

Technické parametry extraktoru:
Průtok vzduchu 54 l/s
Zpětný tlak 2,5 bar
Nástřikové množství 2 l/min.
Nástřikový tlak 2 bar

extraktor Karcher

SABRINA MAXI - Santoemma

SABRINA MAXI - Santoemma tento stroj je v podstatě shodný se Sabrinou. Ale na rozdíl od ní má větší nádrž (30 litrů) a lepší parametry. I přes obrovský výkon je tento stroj stále velice mobilní a nepříliš robustní, proto se hodí i na čištění v menších a zastavěných kancelářských prostorech, kde podává výborné výsledky čištění.

Technické parametry parametry:
Průtok vzduchu 45 l/s
Max. sání 3 000 mm H2O
Nástřik 4,5 l/min.
Nástřikový tlak 9 bar

extraktor

Brush

Brush motorový kartáčový nástavec zefektivňuje čištění koberců, výsledek je excelentní. Kartáč se otáčí rychlostí 600 ot/min. Tento kartáč automaticky používáme k čištění koberců.

extraktor

Kontakt
Nikola Bělousová
  info@cisteni-kobercu-sedacek.cz

aktuálně nepřijímáme nové objednávky


čištění koberců praha